Urzędnicy zlokalizowali Jasną – trawa (prawie) wykoszona

Od ponad dwóch lat mieszkańcy ul. Jasnej w Chotomowie nie mogą doprosić się regularną pielęgnację trawników znajdujących się przy ich drodze. Urząd Gminy postanowił skosić trawę dopiero po kilku interwencjach i po tym jak ta osiągnęła wysokość 1,62 metra. Dlaczego urząd nie dba, żeby ulice na terenie naszej gminy wyglądały po prostu ładnie?

– Gmina idzie na pobicie rekordu Guinnessa? „Trawa” rosnąca na gminnych „klombach” osiąga 1 m 62 cm! Niestety brak regularnego koszenia w tej kadencji spowodował, że nie rośnie tu już trawa tylko chwasty, które są koszone kilka razy w roku. Krzewy nie są przycinane i zasłaniają wyjazd z ulic. Tak zaniedbanych terenów zielonych dawno nie widzieliśmy. Sytuacja powtarza się od ponad dwóch lat. Niestety, to niechlubny rekord, świadczący o braku zainteresowania gminy estetyką terenów, na których mieszkamy. Przypominanie wójtowi straciło już sens – napisał w ubiegłym tygodniu na Facebooku radny Mariusz Grzybek.

1

Źródło: Facebook – Mariusz Grzybek

Jak okazało się, urzędnicy prawdopodobnie nawet nie byli na ul. Jasnej, ponieważ nawet nie wiedzieli, że trawa urosła do ogromnych rozmiarów.

– Panie Radny, Urząd pracuje w oparciu o współpracę z mieszkańcami, którzy zgłaszają do nas problemy i prośby o interwencje kontaktując się z wydziałami i referatami Urzędu. Koszeniem trawy zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej, którego nr tel. to: 22 774 37 33 Konieczność interwencji zgłaszana bezpośrednio po zauważeniu problemu i bezpośrednio do merytorycznego wydziału pozwala uniknąć takich sytuacji – odpowiedział radnemu Urząd Gminy.

Radny Grzybek był zdziwiony odpowiedzią urzędników.

– Szanowny urzędzie. Wiosną tego roku podczas wspólnego objazdu autobusem (wójt, radni, urzędnicy) zgłaszane były wójtowi problemy, którymi miał zająć się organ wykonawczy, czyli wójt. Niestety wydaliśmy tylko publiczne pieniądze na wynajem autobusu, bo efektów jak widać, nie ma żadnych! Dotyczy to się zarówno zarośniętych chodników i zaniedbanych terenów zielonych, omawialiśmy też parę innych kwestii, ale te na razie pominę. Niestety poddaję pod wątpliwość jakość zarządzania, mając w gminie tylko kilka trawników, trzeba fakt koszenia i dbania o nie, jeszcze dodatkowo zgłaszać? Czyli kiedy sama gmina zajęłaby się tym tematem, aż chwasty porosłyby na 2 metry? To pokazuje, ze gmina po prosu się nie interesuje! Proszę się nie ośmieszać takimi wpisami, bo ktoś chyba zapomniał o swoich obowiązkach i kompetencjach – odpowiedział radny.

Tak jeszcze niedawno wyglądał pas zieleni wzdłuż ul. Jasnej:

DSC_0189

DSC_0190

DSC_0194

DSC_0198

DSC_0201

DSC_0206

DSC_0211

W końcu pracownicy dotarli na ul. Jasną. Skoszono większość chwastów i traw, ale zrobiono to w sposób niechlujny i bylejaki. Zdjęcia mówią same za siebie.

DSC_0248

DSC_0250

DSC_0256

DSC_0258

DSC_0263

– Dopiero zrobiono pół kroku ku normalności. Nie więcej. Przy takich pracach potrzeba regularności. Warto zadbać o standardy, ponieważ obecnie to wygląda jak pastwisko, a nie trawnik. Dziwię się, że urząd oczekuje od nas, że jako mieszkańcy sami będziemy zgłaszać takie problemy. Dlaczego wójt nie potrafi zarządzać swoimi pracownikami? Urząd Gminy eksponuje hasło „Jesteśmy dla was”, ale na razie wygląda na to, że jest to puste motto jedynie wydrukowane na koszulkach – ocenia radny Grzybek.

czyn_jasna

Kiedy mieszkańcy dbali o trawnik, ten wyglądał ładnie – fot. Mariusz Grzybek

Kilka lat temu trawnik przy ul. Jasnej nie był zaniedbany. Wtedy jednak postanowili o niego zadbać mieszkańcy. Radny Grzybek zebrał ponad sto osób, które wyszły z taczkami, szpadlami i grabkami. Wcześniej mieszkańcy zakupili drzewka, trawę oraz krzewy, natomiast gmina dostarczyła ziemię, worki, rękawiczki i stare krzewy sprzed urzędu.

– W trakcie czynu stworzyliśmy teren zielony wzdłuż ulicy Jasnej, która była drogą dojazdową do osiedla. Ponadto dwa skwery na skrzyżowaniu Jasna – Tęczowa i Jasna – Pogodna, które w tej chwili są zaniedbane i zapomniane co najmniej od 3 lat przez Urząd Gminy Jabłonna – opowiada radny Grzybek.

Jabłonna Dla Mieszkańców