Kolejne podpalenie lasu?

We wtorek doszło do kolejnego pożaru lasu na terenie gm. Jabłonna. Tym razem ogień objął powierzchnię trzech hektarów 90-letniego lasu w Trzcianach. Państwowa Straż Pożarna w Legionowie informuje, że nie ustalono przyczyny pożaru. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mogło to być podpalenie. Sprawą pożarów zainteresuje się policja?

Wczoraj tuż przed godz. 15.00 legionowscy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze państwowego lasu w Trzcianach. Jak okazało się, ogień objął powierzchnię około trzech hektarów i istniało spore zagrożenie, że przeniesie się na resztę kompleksu leśnego. Strażacy mieli bardzo utrudniony dojazd do interwencji.

Na miejsce wysłano aż osiem jednostek straży – 3 z OSP Chotomów, 2 z OSP Jabłonna i po jednej z JRG Legionowo, OSP Janówek i OSP Kałuszyn. Dodatkowo samolot gaśniczy należący do nadleśnictwa przeprowadził dwa zrzuty wody.

Legionowska straż pożarna poinformowała nas, że nie ustalono przyczyny wystąpienia pożaru. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że mogło to być kolejne podpalenie. Wystosowaliśmy pytania do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, czy funkcjonariusze podjęli działania w sprawie wykrycia ewentualnych podpalaczy. Temat będziemy kontynuować.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Chotomów