Trzy zmiany w podstawówce

– Jest problem w szkole w Jabłonnie i będzie się pogłębiał. Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć jak go rozwiązać – mówił na zebraniu w Chotomowie Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty. Czy już niedługo dzieci będą musiały uczyć się na trzy zmiany?

W ubiegłym tygodniu w Domu Strażaka w Chotomowie odbyło się spotkanie w sprawie funkcjonowania pobliskiego przedszkola. W trakcie dyskusji poruszono również temat szkół podstawowych. Jeden z rodziców stwierdził, że ma wrażenie, iż radni i wójt pomijają sprawę rozbudowy szkół.

– Zaraz będzie tak, że nasze dzieci w szkołach podstawowych będą za rok czy dwa lata uczyły się na trzy zmiany – zauważył jeden z rodziców, po czym dodał, że w ostatnich kadencjach poza budową CEKS nie działo się nic w temacie podstawówek.

Naczelnik Wydziału Oświaty zauważył, że problem 3 zmian nie powinien dotyczyć chotomowskich szkół. Najbliższe 2 lata to czas największego zagęszczenia obu podstawówek.

– Jeśli chodzi o szkoły w Chotomowie to w najbliższych latach liczba dzieci będzie systematycznie zmniejszała się. Sytuację demograficzną na terenie Chotomowa i wsi zachodnich może zmienić tylko nagłe pojawienie się jakiegoś osiedla mieszkaniowego – mówił A. Jasiński.

A. Jasiński dodał, że problem zbyt dużej liczby uczniów będzie pogłębiał się jeszcze bardziej w Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Na tę chwilę nie jest w stanie powiedzieć, w jaki sposób można będzie go rozwiązać.

Jabłonna Dla Mieszkańców