Policja zabezpieczyła kontrabandę

Policjanci z KP Jabłonna zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli 766 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 30-letni obywatel Gruzji oraz Michał G. (lat 26) przewozili papierosy w bagażniku swojego Mercedesa i wpadli podczas kontroli drogowej. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty z ustawy karno-skarbowej. Policjanci oszacowali straty Skarbu Państwa na ponad 17 tysięcy zł.

W ubiegłą środę, tuż przed godz. 22.00  policjanci patrolujący teren Chotomowa postanowili skontrolować  dwóch mężczyzn  jadących Mercedesem. Podczas interwencji zachowanie kierującego autem 30-latka oraz 26-letniego pasażera Michała G. wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci postanowili sprawdzić, czy czasem powodem nerwowego zachowania mężczyzn nie jest przewożony przez nich ładunek. I nie pomylili się.

W bagażniku Mercedesa mundurowi znaleźli 766 paczek papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy skarbowej. Ilość  przewożonych papierosów i brak polskich znaków akcyzy wskazywała na  niezgodne z polskim prawem pochodzenie papierosów.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli  do policyjnego aresztu. Zabezpieczyli pochodzący z przestępstwa towar, który powodował uszczuplenie Skarbu Państwa  na ponad 17  tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo skarbowe grozi im wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego przez policjantów mienia.

Źródło: KPP Legionowo