Trwa rozbudowa Osiedla Przylesie

W następnym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa zakończy budowę dwóch nowych bloków na Osiedlu Przylesie w Jabłonnie. Już niedługo nowi mieszkańcy wprowadzą się również do 26 domów. Z każdym rokiem zwiększa się liczba mieszkańców w tej części Jabłonny.

– Przy Akademijnej budowane są nowe bloki. Kiedy będą gotowe? – zwrócił się do nas jeden z czytelników.

Jak okazuje się, inwestorem jest SML-W Legionowo. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2018 roku. W dwóch budynkach powstanie 47 mieszkań oraz 7 lokali usługowych.

– Sprzedanych jest 9 mieszkań oraz 6 lokali usługowych – informuje Małgorzata Janiszewska z SML-W.

Mieszkania kosztują od 5050 do 5250 zł za metr kwadratowy. Cena jest zależna od tego, czy w klatce znajduje się winda. Jeśli tak, ta jest wyższa. Ponadto spółdzielnia wybuduje pod jednym z bloków garaż podziemny, natomiast przy drugim cztery dwustanowiskowe garaże na parterze. Miejsca postojowe kosztują w nich – odpowiednio – 19 i 22 tys. zł.

– Mieszkania oddawane będą do użytku w stanie deweloperskim – bez podłóg i białego montażu, w cenie są wszystkie instalacje, szlichty i tynki. W oknach na parterze będą zamontowane rolety zewnętrzne – dodaje M. Janiszewska.

Tuż obok SML-W wybudowało 26 domów w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej. Wszystkie znalazły już swoich właścicieli. Obecnie na osiedlu położonym przy ul. Akademijnej i Politechnicznej prowadzone są ostatnie prace porządkowe.

Spółdzielnia wykonuje także inwestycję w innym rejonie Jabłonny – przy skrzyżowaniu ul. Listopadowa i Zacisze powstaje Osiedle Listopadowa II. 21 domów w zabudowie wolnostojącej bliźniaczej ma zostać oddanych do użytku już w drugim kwartale przyszłego roku. Na tę chwilę sprzedano 8 domów. Budynki, podobnie jak bloki przy ul. Akademijnej, zostaną oddane w stanie deweloperskim.

– Domy będą całkowicie wykończone na zewnątrz a teren zagospodarowany 0 dodaje SML-W.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. JDM, SML-W