Przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h

Policjanci legionowskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali pięciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzistą okazał się 35-latek z Warszawy, któremu mundurowi zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Zmierzona prędkość 35-latka z jaką jechał w Skierdach to 157 km/h.

Pomimo licznych apeli policji o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Od początku tego roku policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 118 praw jazdy kierującym, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

W miniony poniedziałek policjanci z legionowskiej drogówki na drogach powiatu zatrzymali pięciu kierowców, którzy w obszarach zabudowanych jechali z prędkością powyżej 50 km/h.  Aż 157 km/h miał na liczniku 35-latek z Warszawy, którego po godz.10.00 na ul. Modlińskiej w Skierdach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej.

Mężczyźnie, tak jak i pozostałym czterem kierującym, zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem karnym i do jego konta przypisano 10 punktów karnych. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie już wcześniej 35-latek uzbierał 24 punkty za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

JDM, źródło: KPP w Legionowie