Tragiczny finał kąpieli w Wólce Górskiej. 25-latek nie żyje

Trzy dni trwały poszukiwania 25-letniego mężczyzny, który wszedł do Wisły w miejscowości Wólka Górska. Mężczyzna spędzał wolny czas nad wodą w towarzystwie znajomych. W niedzielę wszedł do rzeki i po chwili towarzysze stracili go z oczu. Policja apeluje, aby podczas wypoczynku nad wodą korzystać tylko z wyznaczonych do tego miejsc.

Rzekę Wisłę i oba jej brzegi, w rejonie gdzie po raz ostatni widziany był mężczyzna oraz dalej w dół, przez trzy dni sprawdzali policjanci, strażacy jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ratownicy WOPR z powiatu legionowskiego i nowodworskiego, nurkowie oraz policyjny przewodnik z psem tropiącym. W poszukiwaniach mężczyzny wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt tj. sonar, drony oraz policyjny śmigłowiec.

Wczoraj z rzeki ratownicy nowodworskiego WOPR wyłowili ciało poszukiwanego mężczyzny. Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci 25-latka.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i ostrożności nad wodą oraz przestrzeganie przynajmniej podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie łączmy przyjemności korzystania z wypoczynku nad wodą z alkoholem, który ogranicza naszą koordynację ruchową i sprawia, że nie do końca realnie oceniamy mogące wystąpić zagrożenia w miejscu kąpieli. Pamiętajmy, aby mieć pod kontrolą najmłodszych członków naszej rodziny, którzy podczas zabawy nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie może nieść ze sobą woda. Nie wykorzystujmy do kąpieli miejsc odludnych, nieznanych, a szczególnie tych oznaczonych tablicami „Czarny Punkt Wodny” czy „Zakaz Kąpieli”.

Źródło: kom. Justyna Stopińska/rm/KPP Legionowo/fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie