Trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą w Wólce Górskiej

Jabłonowska policja kontynuuje poszukiwania 25-latka, który w niedzielne popołudnie zniknął pod wodą w Wiśle w miejscowości Wólka Górska. Pomimo kilkugodzinnej akcji i zaangażowania wielu służb mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Wczoraj około godziny 19.00 dyżurny jabłonowskiego komisariatu został powiadomiony, że w miejscowości Wólka Górska prawdopodobnie doszło do utonięcia mężczyzny. Policjanci wstępnie ustalili, że młody mężczyzna przebywał ze znajomymi na „dzikim kąpielisku” nad Wisłą. Kiedy wszedł do wody popływać, po kilkunastu minutach jego towarzysze zauważyli, że kolega zniknął pod wodą i zawiadomili służby ratunkowe. Policjanci przeszukiwali brzeg rzeki, podczas gdy strażacy i ratownicy WOPR prowadzili działania na łodziach na wodzie. W akcji brali udział również nurkowie oraz użyto sonar. Działania poszukiwawcze trwały kilka godzin i z uwagi na zapadający zmrok około godzinny 23.00 zostały przerwane. Pomimo zaangażowana wielu służb nie udało się odnaleźć 25-latka.

Dziś od rana poszukiwania mężczyzny zostały wznowione.

Policja po raz kolejny przypomina i apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z akwenów wodnych. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury powodują, że wiele osób korzysta z wypoczynku nad wodą. Niestety przeceniając swoje możliwości i umiejętności niejednokrotnie narażamy się na ogromne niebezpieczeństwo wchodząc do wody w miejscach nieznanych czy też niestrzeżonych przez ratowników. Pamiętajmy, że zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą może nas uchronić przed tragedią.

Źródło: KPP Legionowo/ fot. KP PSP w Legionowie