Trafił pod policyjny dozór za znęcanie się nad żoną

34-letni mieszkaniec Jabłonny został oskarżony o znęcanie się nad żoną. Jak informuje KPP Legionowo, do jego zatrzymania doszło po tym, jak dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w Jabłonnie doszło do awantury domowej. Mundurowi bezzwłocznie udali się pod wskazany adres, aby sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda sytuacja. Tam, w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że jej 34-letni mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, podczas których wyzywa kobietę, szarpie, popycha oraz grozi pozbawieniem życia i zdrowia.

Po wysłuchaniu pokrzywdzonej policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu 34-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnie śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór, ponadto ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo; fot. pixabay