Dziesięciu nietrzeźwych rowerzystów w rękach funkcjonariuszy

– Na terenie powiatu legionowskiego nie ustają policyjne kontrole wymierzone w tych, którzy pomimo apeli i ostrzeżeń wsiadają na rower, pijąc wcześniej alkohol. Wciąż jeszcze nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków drogowych, z udziałem rowerzystów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Tylko w ostatnim tygodniu funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych rowerzystów.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazują się ludzie, którzy po wcześniejszym wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, nawet roweru. Zapewne nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Funkcjonariusze legionowskiej komendy tylko w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali aż dziesięcioro nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu legionowskiego, który prowadził rower, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Wszystkim kontrolowanym grozi odpowiedzialność karna.

Policjanci apelują: pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Jeżeli widzisz lub znasz osoby, które jeżdżą samochodem lub rowerem będąc po wpływem alkoholu REAGUJ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/ KPP Legionowo