Tłumy na Potańcówce Sąsiedzkiej w Jabłonnie

– Jako stowarzyszenie chcemy powrócić do czasów, kiedy sąsiedzi spędzali czas razem. Potańcówki mają służyć wspólnej zabawie i integracji mieszkańców. I tych starszych, i tych młodszych – mówił radny Adam Krzyżanowski. W niedzielę przed Kauflandem w Jabłonnie odbyła się Potańcówka Sąsiedzka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Łącznie około tysiąc osób pojawiło się na wczorajszej Potańcówce Sąsiedzkiej, którą Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna zorganizowało na parkingu przed Kauflandem w Jabłonnie. Tego dnia największą furorę robiły atrakcje dla dzieci – dmuchaniec, karuzela czy zabawy z animatorami. Były także występy artystyczne – Nikola Rosa zagrała wspaniały koncert na skrzypcach, natomiast Brothers Dance Studio zaprezentowało specjalnie przygotowany układ taneczny. Przez cały piknik płynęły z głośników największe hity muzyczne serwowane przez DJ-a. Mieszkańcy chętnie korzystali ze stanowisk gastronomicznych, jak i stoisk wystawionych przez partnerów i sponsorów – Auto Wimar Dealer Skody zapraszał do obejrzenia swoich samochodów, natomiast First Warsaw Golf do sprowadzenia umiejętności gry w golfa. Było także losowanie nagród.

Ciekawą inicjatywą było zorganizowanie stoiska – „Zaprojektuj z nami gminę Jabłonna”. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna przeprowadziło konsultacje z mieszkańcami, prosząc o wypełnienie anonimowych ankiet odnośnie potrzeb związanych z ich miejscowościami. Jak przyznają przedstawiciele stowarzyszenia, ankiety cieszyły się sporym zainteresowaniem.

W trakcie pikniku radny Krzyżanowski wspomniał o wydarzeniach, które miały miejsce tuż przed weekendem.

– W ostatni piątek pewna grupa osób, którą możemy spotkać w sumie niedaleko stąd, próbowała nie dopuścić do tego, żeby dzisiejsza potańcówka odbyła się. Na szczęście dzięki determinacji wielu osób udało się udaremnić te zamiary – mówił radny Krzyżanowski.

Przy organizacji potańcówki pomogli przede wszystkim mieszkańcy Jabłonny – Robert Czerniak, Damian Ściseł i Mirosław Urbański. Radny podziękował także marketowi Kaufland za udostępnienie placu pod piknik i dodał, że ma nadzieję, iż za jakiś czas w tym samym miejscu odbędzie się jeszcze większa impreza.

Kolejna Potańcówką Sąsiedzka połączona z piknikiem dla najmłodszych mieszkańców gm. Jabłonna odbędzie się już w maju w Chotomowie.

Jabłonna Dla Mieszkańców