Szpital w Nowym Dworze Maz. rozpoczął szczepienia przeciwko COVID-19

W poniedziałek (4.01) do Nowodworskiego Centrum Medycznego dotarło z tygodniowym opóźnieniem 630 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsza zaszczepiła się Jolanta Oszust, naczelna pielęgniarka w nowodworskim szpitalu.

Zaszczepieni zostali także Jacek Kacperski, dyrektor NCM oraz Łukasz Tomasik, p.o. zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

– W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy medyczni i administracyjni Nowodworskiego Centrum Medycznego, w tym: pracownicy szpitala, Przychodni Specjalistycznej i Przychodni POZ. Następnie zostaną zaszczepione zadeklarowane osoby z innych podmiotów – informuje NCM.

– Dla pracowników naszego podmiotu leczniczego zarezerwowanych jest około 250 sztuk szczepionek przeciw COVID-19. W związku z tym, pozostała ilość zostanie przeznaczona dla zadeklarowanych osób z innych podmiotów sektora ochrony zdrowia oraz grup priorytetowych (zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w ramach etapu „0”). Szczepienia pracowników pozostałych podmiotów zostaną uruchomione (…) 5 stycznia 2021 roku i będą sukcesywnie realizowane wraz z kolejnymi dostawami szczepionek – dodaje NCM.

Fot. NCM