Nietrzeźwy z sądowym zakazem spowodował kolizję. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali w Jabłonnie 20-latka, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł do bmw, a następnie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w słupek bramy wjazdowej. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sylwestrowy wieczór policjanci zostali wezwani do Jabłonny, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że kierowca bmw stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do października 2022 roku. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Źródło: KPP Legionowo/podkom. Justyna Stopińska