Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę

– Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 52-latek, którego ujęli obywatele pod jednym ze sklepów w Legionowie. Nietrzeźwy został przekazany policjantom i niebawem usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Do zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek w okolicy jednego z legionowskich sklepów. Świadkowie zauważali, jak pod placówkę handlową podjechał samochód osobowy marki Honda, z którego wysiadł kierujący, będący wyraźnie pod wpływem alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja, a świadkowie uniemożliwili kierowcy odjechanie spod sklepu.

Przybyli na miejsce mundurowi dokonali kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje sąd.

– Zachowanie świadków opisanego zdarzenia to kolejny przykład obywatelskiej postawy pokazujący, że niema wśród społeczeństwa przyzwolenia na łamanie prawa i jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętaj, że kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających stanowią bardzo duże zagrożenie na drodze – komentuje KPP Legionowo.

Źródło: KPP Legionowo