Śliska droga. Samochód rozbił się na drzewie

We wczorajszy wieczór nasz czytelnik poinformował nas o wypadku, do którego doszło na ul. Sołeckiej w Skierdach. Auto osobowe zjechało z drogi i rozbiło się na drzewie. Prawdopodobnie połączenie szybkiej jazdy oraz śliskiej nawierzchni doprowadziło do nieszczęśliwego finału. Sprawdziliśmy jak szybko zareagują służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg.

Tuż przed godz. 22.00 jeden z czytelników portalu Jabłonna Dla Mieszkańców zaalarmował nas, że na drodze biegnącej od Trzcian do Skierd doszło do wypadku samochodu kombi. Kierowca nie wzywał na miejsce policji, zadzwonił jedynie po pomoc drogową. Jak ocenia nasz czytelnik, na ul. Sołeckiej było ślisko. Możliwe, że właśnie dlatego samochód wypadł z drogi i zatrzymał się dopiero na drzewie. Uderzenie było na tyle silne, że rozbiciu uległ przód auta.

 

W poniedziałek Urząd Gminy udostępnił specjalny numer kontaktowy do spraw związanych z odśnieżaniem – 602 768 816. Postanowiliśmy sprawdzić, czy o godz. 22.00 dodzwonimy się do pracownika pełniącego dyżur i jak długo będziemy musieli czekać na interwencję służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg na terenie naszej gminy, tj. likwidację śliskości.

– Dziękuję za zgłoszenie, za chwilę się tym zajmiemy. Maksymalnie do dwóch godzin zostanie to zrobione, za chwilę będą tam skierowane samochody – usłyszeliśmy w słuchawce.

Pracownik poinformował również, że samochody odśnieżające teren naszej gminy, wyjechały z bazy o godz. 22.00.

Jabłonna Dla Mieszkańców