Nie wzrosną stawki za śmieci?

Jeszcze tylko przez pół roku obowiązuje umowa z MPK Pure Home na odbiór odpadów komunalnych z terenu gm. Jabłonna. Urząd przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu. Czy w drugim półroczu wzrośnie cena za śmieci?

30 czerwca zakończy się umowa z firmą, która obecnie odbiera odpady komunalne od mieszkańców gm. Jabłonna. Zgodnie z jej zapisami MPK Pure Home przez dwa lata zarobi ponad 4 mln zł.

Już teraz gmina przygotowuje się do podpisania kolejnej umowy i niedługo ogłosi nowy przetarg. Urzędnicy przyznają, że najniższa oferta może być jednak wyższa niż ta, która okazała się najbardziej atrakcyjna finansowo dwa lata temu. Czy to oznacza, że od lipca wzrosną ceny za odbiór odpadów?

– Do czerwca mamy obowiązującą umowę i w każdym momencie możemy ją przedłużyć. Takie są zapisy. Jeżeli to będzie dla nas korzystniejsze finansowo po przetargu, to myślę, że skorzystamy z możliwości przedłużenia umowy – mówi wójt Jarosław Chodorski.

Obecnie mieszkańcy gm. Jabłonna płacą co miesiąc 10 zł od osoby za odpady segregowane i 20 zł za niesegregowane.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 5 stycznia 2017 at 21:16
  Link

  Taką decyzję może podjąć tylko rada a nie wójt. Wszystkie decyzje finansowe czy w województwie powiecie czy gminie realizują radni. Wójt tylko je wykonuje. Jeśli chce podejmować decyzje finansowe musi kandydować na radnego, a to nie będzie proste o sołtysie nie mówię. Podsumowując z radną Gałecką nie ma szans.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2017 at 22:41
  Link

  Prawdopodobnie nie miałby szans też z sołtysem Ryszardem Doktorem. Wielkie słowa dla p. Doktora, który wkłada serce w działalność społeczną. Widać, że wykonywana praca sprawia mu ogromną radość. Prawdziwy gospodarz Trzcian.

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2017 at 07:23
   Link

   To prawda żeby być sołtysem trzeba się napracować a nie pozować do zdjęć.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *