W Skierdach powstanie tor rowerowy

Już niedługo w Skierdach powstanie tor rowerowy typu pumptrack. Z obiektu będą mogli korzystać rowerzyści, rolkarze, a także amatorzy jazdy na deskorolkach i hulajnogach.

Pod koniec marca Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS w Jabłonnie podpisał umowę z firmą Velo Projekt na zaprojektowanie i wybudowanie toru rowerowego typu pumptrack wraz z wykonaniem koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych na obszarze Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Jak podaje gmina, wartość inwestycji to 324.720 zł.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany: tor rowerowy (ok. 160 mb pasa jezdnego), profilowane pasy jezdne, z muldami i profilowanymi zakrętami ułożonymi w sekwencje umożliwiające rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Serie muld wraz z bandami stworzą zamkniętą pętlę bądź pętle. Z toru będą mogli korzystać rowerzyści, rolkarze a także amatorzy jazdy na deskorolkach i hulajnogach. Po intensywnej jeździe, użytkownicy będą mogli wypocząć w przeznaczonym do tego miejscu.

Gmina planuje oświetlenie terenu, by z toru można było korzystać również po zmroku.

Jabłonna Dla Mieszkańców