Pijany recydywista zatrzymał się na słupie

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 24-letniego Pawła K., podejrzanego o kradzież Skody i jazdę samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna uciekał skradzionym samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i zakończył jazdę na słupie energetycznym. Dodatkowo mężczyzna trafił za kraty jednego z warszawskich aresztów odbywać karę 135 dni pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przestępstwo.

Cztery dni temu policjanci z komisariatu w Jabłonnie, wysłani przez dyżurnego komisariatu, podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn stojących przy rozbitym o słup energetyczny samochodzie. Mundurowi ustalili,  że jeden z mężczyzn to  24-letni Paweł K. i to on kilka minut wcześniej wsiadł do stojącej na jednej z posesji w Jabłonnie otwartej Skody. Skorzystał ze znajdujących się w samochodzie kluczyków, uruchomił silnik i wyjechał z posesji na ulicę.

Drugi mężczyzna okazał się właścicielem Skody. 35-latek zauważył stratę i pobiegł za oddalającym się pojazdem, który  kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał się na słupie energetycznym.

Funkcjonariusze zatrzymali Pawła K. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Właściciel samochodu złożył zawiadomienie, szacując straty na 1.000 zł, a zatrzymany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w legionowskiej komendzie. Policjanci ustalili także, że zatrzymanym mężczyzną interesuje się jeden z warszawskich sądów, który wydał nakaz doprowadzenia 24-latka do aresztu.

O karze dla Pawła K. zdecyduje niebawem sąd. Policjanci ustalili, że Paweł K. był już wcześniej karany sądownie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości w związku z recydywą. Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd, trafił do jednego z warszawskich aresztów na 135 dni kary pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przestępstwo.

Źródło: KPP Legionowo