Rosjanin wpadł z podrobioną receptą

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy w Legionowie zatrzymali 29-latka z Rosji, który chciał zrealizować w aptece sfałszowaną receptę. Mężczyzna wpadł, gdy farmaceutka nabrała wątpliwości, co do autentyczności dokumentu. Jak ustalili policjanci, Rosjaninowi już wcześniej udało się zrealizować takie recepty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny legionowskiej komendy dostał zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w jednej z aptek na terenie Legionowa. Na miejsce skierowani zostali policjanci wydziału kryminalnego. W aptece zastali farmaceutka oraz 29-letniego obywatela Rosji. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna posłużył się sfałszowaną receptą na zakup leków. W trakcie interwencji mężczyzna próbował uciec z apteki, jednak już po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do komendy.

Dalsze czynności procesowe ujawniły, że 29-latkowi już wcześniej udało się zrealizować w tej aptece podrobioną receptę. Mężczyzna usłyszał zarzuty posłużenia się podrobionymi receptami. W celu zapewnienia prawidłowego toku dalszego postepowania, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowani wobec mężczyzny. Legionowski sąd przychylił się do wniosku i 29-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo, fot. pixabay