Obwodnica Jabłonny zostanie przedłużona?

Starostwo Powiatowe przeznaczy w tym roku 50 tys. złotych na opracowanie analizy możliwości wykonania obwodnicy Jabłonny od drogi krajowej nr 61 do drogi wojewódzkiej nr 630. Anna Brzezińska, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego spotkała się w sprawie tej inwestycji z wicemarszałkiem województwa Rafałem Rajkowkim. 

– W nowej roli Przewodniczącej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu, odbyłam spotkanie z Wicemarszałkiem Rafał Rajkowski i Tomaszem Lewandowski Dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie w zakresie realizowanych i planowanych inwestycji drogowych na Mazowszu. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o problemach komunikacyjnych – dziś o powiecie legionowskim! – pisała we wtorek (2.02) na Facebooku Anna Brzezińska.

Podczas spotkania radna jako jedną z kluczowych potrzeb wskazała budowę obwodnicy Jabłonny, która w tej chwili kończy się przy markecie Obi. – Na spotkaniu wraz z Wicemarszałkiem Rafał Rajkowski uzgodniliśmy, że inwestycja drogowa – budowa „Obwodnicy Jabłonny” jest ważna dla tego obszaru, z uwagi na konieczność poprawy płynności ruchu drogowego w przebiegu drogi wojewódzkiej nr 630, która prowadzi do lotniska w Modlinie – dodała Anna Brzezińska.

Radna rozmawiała na temat budowy obwodnicy również z wójtem Jarosławem Chodorskim i radnym powiatowym Zbigniewem Garbaczewskim. – Legionowska Trasa Mostowa, nie będzie realizowana, dlatego wraz z lokalnymi samorządowcami i radnymi #KO szukamy nowych rozwiązań, które upłynnią ruch drogowy i przyczynią się do zmniejszenia natężenia ruchu w kierunku Legionowa, ale także Wieliszewa, gdzie przybywa nowych mieszkańców, a tym samym samochodów – poinformowała Anna Brzezińska.

Fot. Anna Brzezińska/Facebook

Komentarze

  • 4 lutego 2021 at 08:36
    Link

    Chętnie bym zobaczył historię kw działeczek które znajduja sie w miejscu planowanej trasy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *