Przeniesienie Pomnika Orła Białego coraz bliżej

Wójt Chodorski wydał obwieszczenie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na przebudowie i budowie Pomnika Orła Białego. Przeniesienie pomnika odbędzie się bez konsultacji społecznych z mieszkańcami i będzie kosztować ponad 300.000 zł.

W ostatni piątek wójt Jarosław Chodorski wydał decyzję dotyczącą ustalenia lokalizacji inwestycji polegającej na przebudowie i budowie Pomnika Orła Białego wraz z towarzyszącą infrastrukturą inżynieryjną i komunikacyjną na terenie ośrodka zdrowia w Chotomowie.

Przypomnijmy, że wójt jeszcze w tym roku zamierza przenieść Pomnik Orła Białego w nowe miejsce. Jego rozebranie i odtworzenie będzie kosztować ponad 300.000 zł. Dzięki nowej lokalizacji nie będzie już blokowany ruch na ul. Partyzantów podczas uroczystości patriotycznych, które odbywają się co roku 11 listopada.

– Udział wojska, licznych delegacji i mieszkańców wymaga by na czas trwania uroczystości wstrzymać ruch w rejonie pomnika. Trwa to około 45 minut – tłumaczy Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Decyzja o przeniesieniu pomnika została podjęta bez konsultacji społecznych z mieszkańcami.

Jabłonna Dla Mieszkańców