Prezydent Legionowa o ścieżkach rowerowych: Jedna gmina nic nie zrobiła. Jabłonna?

– Niektóre gminy są bardzo zaawansowane, a jedna nic nie zrobiła […]. Mamy plan „B”, jeżeli tej gminie nie uda się zrobić wszystkiego. Dzisiejsze spotkanie służyło temu, żeby uzmysłowić zagrożenia. I te formalne, jeśli ta gmina nie zrealizuje (inwestycji – red.), ale także takie, że pójdziemy do sądu, jeżeli stracimy dofinansowanie. Mam nadzieję, że wezmą sobie to do serca i zbudują (ścieżki rowerowe – red.) – mówił w czwartek Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa odnośnie budowy ok. 80 km zintegrowanych ścieżek rowerowych na terenie północnego Mazowsza. Czy z realizacją projektu nie może poradzić sobie gm. Jabłonna?

Którą gminę miał na myśli prezydent Legionowa? Prawdopodobnie Gminę Jabłonna, która obecnie jest na etapie rozmów z właścicielami nieruchomości, aby ci umożliwili przeprowadzenie ścieżki rowerowej przez ich tereny. Inne gminy są już po przetargach lub przygotowują się do ich ogłoszenia, czyli na bardziej zaawansowanych etapach.

Głos w tej sprawie zabrał dziś wójt Chodorski.

chodorski

W czwartek, 30 marca w Ratuszu w Legionowie – w obecności wicemarszałka województwa Wiesława Raboszuka – odbyło się uroczyste przekazanie umów dotyczących wspólnego projektu budowy ścieżek rowerowych. W projekcie uczestniczy osiem gminy: Czosnów, Jabłonna, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin, Wieliszew i Legionowo jako partner wiodący.

Jabłonna Dla Mieszkańców, film Gazeta Miejscowa / fot. Miasto Legionowo