Po ogromnym poślizgu rozbudowa przedszkola na finiszu

We wczorajsze przedpołudnie odbyła się wizytacja rozbudowywanego przedszkola w Jabłonnie. Możliwe, że w ten piątek wykonawca zgłosi gotowość do odbioru dobudowywanej części budynku. Realizacja inwestycji ma ogromny poślizg, ponieważ rozbudowa miała zostać wykonana do końca listopada 2016 roku.

W ostatnich miesiącach temat przebudowy gminnego przedszkola w Jabłonnie powodował wiele złych emocji – u rodziców przedszkolaków, radnych czy urzędników. Z jednej strony gm. Jabłonna wyłożyła ogromne pieniądze, aby inwestycja została zakończona do 30 listopada 2016 roku, a z drugiej strony Urząd Gminy nie umiał dopilnować wyznaczonego terminu i doszło do kilkumiesięcznego poślizgu w robotach.

Podczas środowej sesji Rady Gminy radni, urzędnicy oraz dziennikarze wizytowali dobudowywaną część budynku. Mimo że na placu budowy panował jeszcze bałagan, kierownik budowy zapewnił, że 31 marca zgłosi obiekt do odbioru.

Rozbudowa jabłonowskiego przedszkola pozwoli na zwiększenie liczby przedszkolaków o 100. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb. W lutym Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych dał do zrozumienia, że w tym roku zabraknie prawdopodobnie 250 miejsc dla przedszkolaków, a w najbardziej pesymistycznym scenariuszu nawet 350. Niestety wójt Jarosław Chodorski nie podjął konkretnych działań, aby rozwiązać ten problem. Nic nie słychać ani o rozbudowie przedszkola w Chotomowie, ani o budowie kolejnego przedszkola.

Jabłonna Dla Mieszkańców