Pracownicy salonu z telefonami podejrzani o fałszowanie umów

Policjanci z komisariatu w Jabłonnie przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od przedstawiciela jednego z salonów zajmujących się sprzedażą telefonów komórkowych. Z placówki zniknęły trzy markowe aparaty. Straty sięgnęły 12 tysięcy złotych. Po przeprowadzonym dochodzeniu śledczy przedstawili zarzuty oszustwa trzem pracownikom salonu Marii R., Darii D. oraz Arturowi T. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja tego roku do komisariatu policji w Jabłonnie zgłosił się przedstawiciel jednego z salonów z telefonami komórkowymi mających siedzibę na terenie gminy i powiadomił policjantów o przestępstwie dokonanym na szkodę jego placówki. Śledczy wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Po wnikliwie przeprowadzonym postępowaniu i zgromadzeniu materiału dowodowego ustalone zostały trzy osoby jako podejrzane o  doprowadzenie firmy telekomunikacyjnej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Śledczy ustalili, że pracownicy salonu: 26-letnia Maria R., 21-letnia Daria D. oraz 23-letni Artur T.  na podstawie zawartych umów o świadczeniu usług telekomunikacyjnych, poprzez posłużenie się danymi klienta z bazy danych i po złożeniu za niego podpisów na umowach jako abonenta, wyłudzili trzy telefony komórkowe powodując straty w wysokości  około  12 tysięcy  złotych.

Nieuczciwi pracownicy usłyszeli zarzuty oszustwa. Telefony zostały odzyskane. Znalezione zostały u Darii D. oraz Artura T. Cała trójka usłyszała zarzuty oszustwa. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

ek / KPP w Legionowie