FOTO. Łącznik Szarych Szeregów otwarty!

Od dziś mieszkańcy jabłonowskiego Bukowca mogą korzystać z łącznika Szarych Szeregów z Zegrzyńską. Mimo że inwestycja ma wiele niedoróbek, wójt postanowił pochwalić się jej wykonaniem. Były przemówienia, poświęcenie drogi oraz przecięcie wstęgi. Zabrakło tylko miejscowego radnego, który tę inwestycję po prostu wychodził. – Pan wstęgi nie będzie przecinał – wójt zapowiedział już rok temu radnemu.

Wczoraj na portalu Jabłonna Dla Mieszkańców pisaliśmy, że w tym miesiącu można spodziewać się otwarcia nowego odcinka ul. Akademijnej. Wymieniliśmy również niedoróbki związane z nową inwestycją, m.in. brak oświetlenia, jezdnię nieprzystosowaną do przejazdu samochodów ciężarowych, brak ścieżki rowerowej od łuku drogi do ul. Szarych Szeregów oraz nietrwałe nasypy przy rowach odwadniających. Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

– Z pewnością cieszy fakt, że wreszcie po wielu latach poprawiono komunikację w tej części Jabłonny. Martwi jednak to, że nie wykonano inwestycji w przemyślany sposób. Czekamy zatem na otwarcie nowego odcinka ul. Akademijnej. Pewnie nie będzie przecinania wstęgi, święcenia łącznika i zdjęć na Facebooku, bo kto poważny pochwaliłby się inwestycją jeszcze przed usunięciem wielu usterek? – pisaliśmy w czwartek.

Wójt Jarosław Chodorski postanowił zorganizować uroczyste otwarcie łącznika, które odbyło się dziś o godz. 15.00. W trakcie otwarcia nastąpiło przecięcie wstęgi, było poświęcenie nowej drogi przez księdza proboszcza, był również pokaz jazdy zabytkowych motocykli.

Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień. Wójt zapowiedział, że gm. Jabłonna chce, żeby GDDKiA nie likwidowała zjazdu z DK7 w ul. Szarych Szeregów. Z kolei radny Arkadiusz Syguła docenił pracę radnego Zenona Chojnackiego, który według niego wychodził budowę łącznika, mimo że w naszej gminie byli „hamulcowi tej drogi”. Na uroczystości nie pojawił się jednak radny Chojnacki. Jak okazało się, obecnie przebywa na zagranicznym urlopie.

– Bardzo chciałem być na otwarciu, ale z powodu mojego wyjazdu nie było to możliwe. Miałem już zarezerwowany hotel itd. W ubiegły piątek rozmawiałem z wójtem na temat tego, że przez 3 dni śmieci stoją przed bramą, ale nic nie powiedział, że planuje otwarcie łącznika. Z kolei wicewójt mówił mi, że otwarcie będzie około 15 sierpnia. Dopiero w dniu wyjazdu na urlop, tj. w poniedziałek dostałem informację, że ta uroczystość odbędzie jednak 4 sierpnia. Nie nalegałem, żeby przełożyć otwarcie, ponieważ zależało mi, żeby mieszkańcy mogli jak najszybciej korzystać z drogi – mówi nam Z. Chojnacki.

Radny odniósł się również do kwestii „hamulcowych”, o których wspomniał podczas uroczystości A. Syguła.

– Jednym z nich był wójt. Łącznik został zrobiony dopiero w trzecim roku kadencji, a nie w drugim czy pierwszym. Został zrobiony przede wszystkim dzięki moim naciskom oraz pozostałych radnych – usłyszeliśmy.

Radny wypowiedział się też na temat niedoróbek, o których pisaliśmy we wczorajszym artykule. Przyznał, że priorytetem było wykonanie drogi, która ułatwiłaby wjazd i wyjazd z Bukowca. Teraz tę drogę można będzie modernizować, ponieważ według niego łatwiej będzie znaleźć środki na modernizację niż budowę od podstaw.

Przypomnijmy, że od początku kadencji radny Chojnacki mobilizował wójta do zwiększenia tempa wykonania łącznika. Podczas sesji często dochodziło do spięć odnośnie powolnej realizacji tej inwestycji.

– W tym roku powinniśmy już dawno przecinać wstęgę – mówił na jednej z ubiegłorocznych sesji radny Chojnacki.

– Pan wstęgi nie będzie przecinał – oznajmił wówczas wójt.

Jabłonna Dla Mieszkańców