Powstanie monitoring w Suchocinie

Już niedługo w Suchocinie rodzice będą mogli oglądać swoje pociechy w internecie. Sołectwo zamierza zainstalować monitoring na działce, gdzie znajduje się plac zabaw. Kamery mają również odstraszać złodziei.

Mieszkańcy Suchocina zdecydowali, że część przyszłorocznego funduszu sołeckiego zostanie przeznaczona na wykonanie monitoringu. Wieś zamierza wydać na ten cel 3500 zł. Jak udało się nam dowiedzieć, na działce mają zostać zainstalowane 4 kamery, z których obraz będzie nagrywany na dysk twardy. Monitoring będzie posiadał także opcję udostępnienia obrazu „na żywo” w internecie.

– Będzie możliwość podłączenia monitoringu do sieci. Dzięki temu rodzice będą mogli kontrolować, co dzieci robią na placu zabaw – mówił na zebraniu wiejskim Robert Liszewski, sołtys Suchocina.

Monitoring zostanie wykonany jednak z myślą o zabezpieczeniu kontenera, w którym odbywają się m.in. zebrania mieszkańców. Rada sołecka zamierza dmuchać na zimne i ochronić budynek przed ewentualnymi włamaniami. Kamery powinny odstraszyć złodziei.

Jabłonna Dla Mieszkańców