OSP Chotomów z nowymi wozami ratowniczymi

W niedzielę odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do użytkowania druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie nowych wozów ratowniczych. Dzięki nim działania strażaków będą jeszcze skuteczniejsze.

Strażacy z Chotomowa w ostatnim czasie nabyli dwa wozy ratownicze. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 Mercedes został zakupiony ze środków finansowych gminy (350.000 zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (150.000 zł), Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP (100.000 zł), Komendanta Głównego PSP (40.000 zł) oraz OSP Chotomów (30.000 zł). Z kolei samochód MAN w całości został sfinansowany przez strażaków z Chotomowa.

straz 2

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w miejscowym kościele. Następnie ks. Jerzy Sieńkowski poświęcił wozy, po czym przekazano druhom kluczyki do nowych samochodów. Po zakończeniu oficjalnej części, na mieszkańców czekała pyszna grochówka oraz zabawa przy muzyce.

Druhom z Chotomowa składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków, których podjęli się. Dziękujemy za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w akcjach ratowniczych, w czasie których spieszycie z pomocą chroniąc życie, zdrowie i mienie mieszkańców gm. Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców