Potrzebne tablice ogłoszeniowe

Coraz więcej tablic ogłoszeniowych znajdujących się na naszych wsiach, jest w złym stanie. Sołtysi zgłaszają, że przydałby się również montaż kolejnych w nowych lokalizacjach. Największe zapotrzebowanie jest w Bożej Woli i Skierdach.

Na terenie każdego z sołectw można napotkać tablice ogłoszeniowe, na których wieszane są ważne informacje dotyczące m.in. nadchodzących wydarzeń, ofert pracy itd. Mieszkańcy chętnie zatrzymują się przy nich, aby dowiedzieć się, co dzieje się w gm. Jabłonna. Podczas środowej sesji Rady Gminy poruszono temat gablot. Jak okazało, jakiś czas temu jedna z tablic w Skierdach… zaginęła. Radna Dorota Świątko poprosiła o jej uzupełnienie oraz postawienie kolejnych w Skierdach i Rajszewie. Prośbę poparła Hanna Grzelak, sołtys Rajszewa, która dodała, że niektóre z istniejących należałoby także odnowić.

– Ja zamawiam tablice dla Bożej Woli – 3 sztuki. Poza tym 1 należy przestawić, bo stoi po środku między 2 ulicami i jest niepotrzebna – dodał Bogdan Szlufarski, sołtys Bożej Woli.

Wójt Jarosław Chodorski poprosił sołtysów i radną, żeby nie poruszali takich tematów na sesji, tylko załatwiali je z pracownikami urzędu. Według wójta temat tablic ogłoszeniowych jest zbyt drobną rzeczą.

– Proszę państwa to nie jest sklep, dzisiaj jest sesja – pouczył J. Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców