Policjanci sprawdzili 350 kierowców

W ostatni czwartek na drogach powiatu legionowskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość kierowców. Podczas swojej służby przeprowadzili blisko 350 kontroli trzeźwości. Jeden kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Od samego rana legionowscy policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja ta ukierunkowana jest na ujawnianie naruszeń prawa w zakresie kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie akcji policjanci skontrolowali stan trzeźwości prawie 350 kierujących pojazdami, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych.

Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Środki odurzające powodują halucynacje, zaburzają zdolność do prawidłowej oceny ryzyka na drodze – opóźniają czas reakcji.  Pijani kierowcy i ci będący pod wpływem środków podobnie działających do  alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach.

– Niestety pomimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę „po alkoholu” oraz innych substancji. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa – mówi podkom. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci proszą, żeby nie pozwolić pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję.

Jabłonna Dla Mieszkańców