Policja zatrzymała grupę, która kradła paliwo z samochodów ciężarowych

Policjanci z Jabłonny zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn i kobietę, którzy na parkingu okradali z paliwa samochody ciężarowe. Mundurowi na miejscu zabezpieczyli pojemniki z cieczą koloru żółtego oraz gumowe węże. Cała czwórka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora zatrzymani trafili pod policyjny dozór.

Kilka dni temu, podczas nocnej służby, dyżurny Komisariatu Policji w Jabłonnie otrzymał zgłoszenie o podejrzanych hałasach jakie dobiegają z parkingu, na którym zaparkowane są pojazdy ciężarowe. Na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Kiedy mundurowi przybili na miejsce zauważyli osoby, które na widok radiowozu próbował zbiec z parkingu.

Stróże prawa natychmiast zareagowali i przystąpili do legitymowania podejrzanie zachowujących się osób. Policjanci dokonali również kontroli terenu parkingu, gdzie ujawnili uszkodzone wlewy paliwa w dwóch pojazdach ciężarowych, plastikowe pojemniki z cieczą koloru żółtego oraz gumowe węże. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali troje mieszkańców powiatu nowodworskiego tj. dwóch mężczyzn w wieku 25 i 19 lat i 23-letnią kobietę oraz 33-latka z powiatu legionowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu

W tym czasie śledczy z Jabłonny pracowali nad sprawą zbierając materiał dowodowy. Efektem ich pracy były zarzuty, jakie usłyszeli zatrzymani. Całej czwórce udowodniono kradzież z włamaniem do dwóch zaparkowanych pojazdów i zabór 200 litrów oleju napędowego. Ponadto 25-latek, jak ustalili policjanci, kilka dni wcześniej na terenie gminy Jabłonna dopuścił się jeszcze siedmiu drobnych przestępstw, w wyniku czego skradł 1900 litrów oleju napędowego.

Na wniosek śledczych Prokuratura Rejonowa w Legionowie wobec całej czwórki zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo