Pobili siekierą i metalową pałką?

Policjanci przedstawili dwóm mężczyznom zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi, a trzeciemu podżegania do pobicia, do którego miało dojść w styczniu na jednej z posesji w Jabłonnie. Gabrielowi P., Piotrowi B. i Tomaszowi S. grozi do 8 lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło w połowie stycznia  br. w Jabłonnie. Do dyżurnego z Jabłonny wpłynęła informacja od świadka przestępstwa, który przejeżdżając zauważył na jednej z posesji, że został zaatakowany i bity człowiek. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany im adres. Na miejscu zastali ofiarę – 49-letniego mężczyznę. Sprawcy uciekli – informuje Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie.

Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami głowy, ręki i tułowia. Policjanci zabezpieczyli siekierę i metalową pałkę, które znajdowały się na miejscu, gdzie miało dojść do przestępstwa.

– W zeszłym tygodniu 22-letni Gabriel B. oraz 47-letni Piotr B. stanęli pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-letni Tomasz S. usłyszał zarzut podżegania do pobicia. Wobec wszystkich podejrzanych mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – dodaje E. Kuligowska. 

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. poglądowe