Płonęła Alfa Romeo na Bukowcu

Ostatnia sobota była bardzo pracowita dla strażaków z Chotomowa, Jabłonny i Legionowa. Wczoraj na terenie naszej gminy doszło do trzech pożarów. Najpierw strażacy walczyli z ogniem, który objął powierzchnię około 5 tysięcy metrów kwadratowych, później z pożarem samochodu Alfa Romeo, a w międzyczasie służby ratunkowe zostały wysłane do pożaru obiadu.

Wczoraj tuż przed południem druhowie z OSP Jabłonna i OSP Chotomów zostali zadysponowani do pożaru w lasach państwowych w rejonie ul. Jaśminowej w Chotomowie. Płonęła trawa i poszycie na powierzchni ok. 5.000 metrów kwadratowych. Strażacy mieli utrudniony dojazd do miejsca akcji, ponieważ drogi prowadzące tam były w złym stanie. W związku z tym pierwszy wóz dojechał do pożaru dopiero po 27 minutach. Ogień ugaszono po blisko 3 godzinach.

Po godz. 17.00 strażacy zostali zaalarmowani, że płonie jedno z mieszkań w bloku przy ul. Leśnej w Jabłonnie. Momentalnie za obwodnicę Jabłonny wyjechały 3 wozy strażackie JRG Legionowa i 1 OSP Jabłonna. Na miejsce wezwano również policję i karetkę pogotowia. Na szczęście okazało się, że nie był to pożaru mieszkania, tylko palił się obiad w garnku. Pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem strażaków z Legionowa. W trakcie interwencji przewietrzono klatkę schodową i mieszkanie.

Ostatnia interwencja została przeprowadzona na ul. Szarych Szeregów w Jabłonnie, gdzie ogień objął komorę silnika samochodu Alfa Romeo 159. Z racji, że nie było właściciela, a auto było zamknięte, strażacy wybili szybę od strony kierowcy, aby dostać się do środka. W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Legionowo i policja.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KP PSP w Legionowie