PAN sprzedaje działki za ponad 5 mln zł

Polska Akademia Nauk wystawia na sprzedaż kolejne grunty za obwodnicą Jabłonny. Zgodnie z przeznaczeniem może tam powstać zabudowa mieszkaniowa. Cena wywoławcza to 5,4 mln zł.

Kanclerz PAN ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości na działkach o łącznej powierzchni 2,3337 ha. Zgodnie z ogłoszeniem przetarg odbędzie się 17 stycznia 2019 roku, a cena wywoławcza wynosi 5,4 mln zł.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki o pow. 0,6336 ha przewiduje przeznaczenie terenu pod zieleń urządzoną oraz pod wody powierzchniowe śródlądowe. Z kolei na działce o pow. 1,7001 ha może powstać zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i wielorodzinna.

– Działki obecnie nie posiadają bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Dojazd odbywa się po działkach nr 1449/66 i 1449/73 stanowiących własność Gminy Jabłonna – informuje PAN.

Będzie to już drugie podejście pod sprzedaż tych nieruchomości. Pierwszy przetarg odbył się we wrześniu br., ale w postępowaniu nie wziął udziału ani jeden oferent.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. PAN