Nowosiński przewodniczącym Rady Gminy

Wojciech Nowosiński został wybrany nowym przewodniczącym Rady Gminy, natomiast Joanna Doktor i Radomir Czauderna jego zastępcami. Większość rady jest z obozu politycznego obecnego wójta.

W poniedziałek, 19 listopada odbyła się I sesja Rady Gminy Jabłonna w kadencji 2018-2023. Jednym z punktów był wybór nowego przewodniczącego rady. O to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów – W. Nowosiński oraz Dorota Kobus. Zgodnie z przewidywaniami przewodniczącym został W. Nowosiński, który należy do obozu politycznego Jarosława Chodorskiego. Za W. Nowosińskim opowiedziało się 11 radnych, za D. Kobus zagłosowało 4.

– Chciałbym podziękować szanownej radzie za zaufanie, którym państwo mnie obdarzyliście. Chciałbym podziękować kontrkandydatce za uczciwą rywalizację, jeśli można tak powiedzieć. Chociaż uważam, że słowo „rywalizacja” w naszej Radzie Gminy powinno zniknąć ze słownika. Przede wszystkim dlatego, że obecny skład rady jest to skład powołany wolą mieszkańców, którzy wyrazili w głosowaniu swoją opinię jacy ludzie i w jaki sposób powinni w tej radzie zasiadać – mówił W. Nowosiński.

 

Rada Gminy wybiera nowego przewodniczącego

Następnie odbyły się wybory nowych wiceprzewodniczących. Spośród trzech kandydatur, radni musieli wybrać dwie osoby. Tu także obyło się bez niespodzianek i wygrali radni wójta – J. Doktor i R. Czauderna. Z kolei najmniej głosów zdobyła Aneta Mrozek, która – podobnie jak D. Kobus – w wyborach do rady startowała z komitetu Mariusza Grzybka.

Rada Gminy wybiera nowych wiceprzewodniczących

Nowa kadencja jabłonowskiego samorządu będzie całkowicie inna niż ta z poprzednich 4 lat. Jeszcze niedawno wójt walczył z większość radnych, a dziś to J. Chodorski ma zdecydowaną przewagę w radzie. Dzięki temu wójt nie będzie miał większych problemów z przegłosowywaniem swoich uchwał.

Jabłonna Dla Mieszkańców