OSP Jabłonna zagrała z Orkiestrą

W ostatnią niedzielę także strażacy z Jabłonny zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Druhowie z OSP Jabłonna kwestowali przed marketami, jak również wzięli udział w pokazie działań ratowniczo-gaśniczych. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Kiedy gra taka orkiestra nie sposób stać obojętnie. Idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest tym co powinno łączyć i jednoczyć ludzi. My tak to właśnie postrzegamy i jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze działania mogą wspomóc tych, którzy tego potrzebują. I nie ważne kto występuje z taką inicjatywą i kto „dyryguje” orkiestrą – ważny jest cel.

W tym roku my i nasza Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna graliśmy wspólnie z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Było naprawdę miło .

Prawdziwe granie dla WOŚP, czyli zbiórkę pieniążków, prowadziliśmy przed marketami w Jabłonnie. I znów był wielki sukces . Mieszkańcy nie żałowali datków i po kilku godzinach skarbonki którymi dysponowaliśmy zapełniły się w 100%.

A potem było coś pod publikę – pokaz działań ratowniczo-gaśniczych zorganizowany i przeprowadzony wspólnie z Ochotnicza Straż Pożarna Kałuszyn w LO w Legionowie. Były brawa – miło. Nie sposób nie wspomnieć o tych, którzy dzielnie towarzyszyli nam w pokazach w „Konopie” – czyli członkach Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – OSP Kałuszyn. Dzieciaki jesteście wspaniałe.

OSP Jabłonna

 

fot. OSP Jabłonna