Będzie rozbudowa Szkolnej w Jabłonnie

Urząd Gminy rozstrzygnął nowy przetarg na rozbudowę ul. Szkolnej w Jabłonnie na odcinku od granicy z Warszawą do ul. 1 Maja. Dzięki staraniom radnych gmina zaoszczędzi około 52.000 zł.

Sprawdziły się przewidywania radnych, którzy w ostatnich tygodniach poprzedniego roku nie zgodzili się, żeby urząd wydał blisko 360.000 zł na rozbudowę ul. Szkolnej nieopodal os. Bukowy Dworek w Jabłonnie. Twierdzili bowiem, że lepiej ogłosić nowy przetarg, co pozwoli wiosną wykonać inwestycję za mniejsze pieniądze. Podczas sesji tłumaczyli wójtowi i wicewójtowi, że nakładkę asfaltową można kłaść tylko w temperaturze całodobowej powyżej 5 stopni C, co tym samym eliminowało wykonanie tej inwestycji w końcówce poprzedniego roku.

Na początku 2017 roku gmina rozstrzygnęła nowy przetarg i jak okazało się, radni mieli rację. W postępowaniu udział wzięły 4 firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które za realizację rozbudowy zarobi 306.803,75 zł. To oznacza, że zaoszczędzono aż 52.356,25 zł.

Na ul. Szkolnej planowane jest m.in. poszerzenie drogi i budowa chodnika. Inwestycja zostanie zakończona do 30 kwietnia.

Jabłonna Dla Mieszkańców