Okradli kompana od alkoholu

36-letniego Adriana N. i 43-letniego Dariusza T. zatrzymali policjanci z Jabłonny. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież pieniędzy, odzieży, kosmetyków, dokumentów oraz sprzętu agd o wartości 1400 złotych z mieszkania pokrzywdzonego, z którym wcześniej pili alkohol. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie sierpnia do komisariatu w Jabłonnie zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna i oświadczył, że został okradziony. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony poznał na jednej z ulic Jabłonny dwóch mężczyzn. Razem poszli do jego mieszkania, gdzie w nocy spożywali alkohol. Kiedy rano pokrzywdzony obudził się, kolegów już nie było. Z mieszkania zniknęły także pieniądze, odzież, kosmetyki, sprzęt agd oraz dokumenty, w tym karta bankomatowa.

Jak się okazało, skradzioną kartą płatniczą wykonana została transakcja za zakupy na jednej ze stacji paliw. Policjanci udali się tam i sprawdzili monitoring. Na nagraniu dzięki dobremu rozpoznaniu osobowemu, poznali jednego z podejrzanych mężczyzn. 36-letni Adrian N. został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy.

W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn – 43-letniego Dariusza T. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Legionowie