Oddala się przeprowadzka na Zegrzyńską

– Wydawanie 7 czy 6 milionów złotych na to, żeby tam wprowadzić ludzi z socjalu jest dla mnie bez sensu – mówi radny Wojciech Nowosiński. Mieszkańcy zniszczonego budynku komunalnego z ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie prawdopodobnie w najbliższych latach nie zostaną przeniesieni na ul. Zegrzyńską 1.

Na początku roku jedna z mieszkanek budynku przy ul. Modlińskiej 130 mówiła w rozmowie z naszą redakcją:

– Mieliśmy przeprowadzić się na Zegrzyńską 1 już w grudniu poprzedniego roku. Było mówione, że w tym celu zakupiono tamten budynek. Nie udało się w grudniu. Teraz wójt zapewnia, że będzie starał się, żeby na wakacje nas przeprowadzić. Wójt jeszcze przed wyborami wyszedł z inicjatywą, że nam pomoże i da te mieszkania. Tracę nadzieję, że przeprowadzka nastąpi do wakacji, tak jak znowu nam obiecano – usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek.

Jak okazało się, w wakacje w budynku przy ul. Zegrzyńskiej 1 nie powstały nowe lokale komunalne. Co więcej, nie zanosi się na to, by miało to szybko nastąpić. Powód? Pieniądze. Urząd Gminy otrzymał trzy koncepcje przebudowy wspomnianego obiektu i na wykonanie najtańszej gmina musiałaby wyłożyć 6.200.000 zł, a na realizację najdroższej 7.600.000 zł.

Radny Wojciech Nowosiński, który startował w wyborach samorządowych z komitetu obecnego wójta, powiedział wprost, że nie wyobraża sobie, aby przy ul. Zegrzyńskiej 1 docelowo miały funkcjonować lokale przeznaczone pod socjal.

– Wydawanie 7 czy 6 milionów złotych na to, żeby tam wprowadzić ludzi z socjalu jest dla mnie bez sensu. Bez sensu! – W. Nowosiński przekonywał radnych. – Jeżeli jest taka konieczność, bo nie mamy innego terenu, to czasowo można byłoby to zrobić, jeśli mamy na to pieniądze. Ale tylko pod warunkiem, że będzie to tak wyprojektowane, mówię o nowym budynku, że bez większych problemów i nakładów finansowych można będzie zaadaptować pomieszczenia na inne cele. Po prostu komercyjne – dodał.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej pojawi się artykuł na temat koncepcji przebudowy budynku przy ul. Zegrzyńskiej 1.

Jabłonna Dla Mieszkańców