Koniec męki kierowców

Od początku września nie działała sygnalizacja świetlna w centrum Jabłonny. Na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Zegrzyńskiej dochodziło do groźnych sytuacji. Często pojawiały się korki. – Dlaczego nie pomyślano o sygnalizacji zastępczej? – dopytywali kierowcy.

Od 1 września nie działały sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Zegrzyńskiej w Jabłonnie. Uruchomiono je dopiero dziś. Do tego czasu w tym miejscu panowała wolna amerykanka. Doszło nawet do kolizji drogowej.

 

– Zmieniono organizację ruchu i często samochody jadące z Nowego Dworu do Warszawy wymuszały pierwszeństwo. Tutaj mogło dojść do prawdziwej tragedii. Dziwię się, że zarządca drogi nie pomyślał o przygotowaniu sygnalizacji zastępczej. To usprawniłoby ruch i wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i pieszych – mówi Marcin Wojciechowski, mieszkaniec Jabłonny (na zdjęciu poniżej).

DSC_0046

Zapytaliśmy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, czyli zleceniodawcę robót, czym był spowodowany brak sygnalizacji zastępczej, jednak nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Dziś kierowcy korzystali z nowej sygnalizacji. Istotną zmianą jest również przeniesienie przejścia dla pieszych, które znajdowało się naprzeciwko Urzędu Gminy, w stronę kościoła. Dzięki temu przejście zostało objęte sygnalizacją i stało się bezpieczniejsze.

Jabłonna Dla Mieszkańców