Obwodnica Jabłonny. Trwają rozmowy na temat budowy kolejnego odcinka

– Jednym z tematów, na którym w chwili obecnej koncentruje się Starostwo Powiatowe, jest powrót do kwestii związanej z budową częściowej obwodnicy Jabłonny – mówi starosta legionowski Sylwester Sokolnicki. Rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich wchodzą już w bardziej konkretną fazę.

– Wniosek starosty legionowskiego Sylwester Sokolnicki do Marszałka Województwa Mazowieckiego, aby powrócić do planów budowy dalszego odcinka obwodnicy Jabłonny w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego spotkał się z pozytywna reakcję władz województwa. Obecnie rozmowy na ten temat z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich wchodzą w bardziej konkretną fazę – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Jak wyjaśnia Sylwester Sokolnicki „toczą się rozmowy na temat ułożenia pewnego harmonogramu przystąpienia do realizacji tej inwestycji”. – Cieszy zainteresowanie marszałka województwa mazowieckiego. Wyrażam nadzieję, że przy wsparciu powiatu i również gm. Jabłonna ta inwestycja doczeka się szczęśliwej realizacji – dodaje starosta.

„Będziemy wspólnie pracować nad porozumieniem”

– W chwili obecnej nasze rozmowy przybierają bardziej skonkretyzowany charakter. Będziemy wspólnie pracować nad opracowaniem porozumienia, które regulowałoby nasze wzajemne zobowiązania przy projektowaniu i realizacji tej inwestycji. Nie ukrywamy, że bardzo cieszy nas zaangażowanie samorządów lokalnych i determinacja w celu jak najszybszego opracowania porozumienia i wdrożenia tego planu w życie – informuje Tomasz Lewandowski, dyrektor MZDW w Warszawie.