Obława za Mariuszem Pawłem Dąbrowskim ps. „Lipek”

Trwa policyjny pościg za zabójcą 33-latka. Policja opublikowała już zdjęcie poszukiwanego. To 38-letni Mariusz Paweł Dąbrowski, pseudonim „Lipek”, mieszkaniec Płońska. Był wcześniej wielokrotnie notowany za włamania i kradzieże. Policja ostrzega, że może być uzbrojony i niebezpieczny. Do strzelaniny doszło po godzinie 9 na ul. Grunwaldzkiej w centrum Płońska, między dwoma niewielkimi blokami.

33-letni Dariusz T. został zraniony w klatkę piersiową w okolicach serca. W ciężkim stanie trafił do szpitala w Płońsku. Lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna tuż przed śmiercią przekazał osobie udzielającej mu pomocy tożsamość sprawcy.

Jak się okazało, sprawca i ofiara znali się. Nie było to więc zabójstwo przypadkowej osoby na ulicy. Prawdopodobnie chodziło o porachunki. Obaj mężczyźni byli wcześniej notowani.

Policja na miejscu nie znalazła broni. Poszukiwany od kilku godzin Mariusz Paweł Dąbrowski, pseudonim „Lipek”, może być uzbrojony i groźny.

Każdy, kto posiada informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszony jest o pilny kontakt pod nr tel. 23 662 15 00; 48 345 24 44; 997 lub 112. Informacje mogą być przekazywane anonimowo. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o ostrożność.