Nowy sprzęt w OSP Chotomów

Od lat OSP Chotomów dokłada wszelkich starań, aby nieustannie się rozwijać. Strażacy sukcesywnie zwiększają gotowość swojej jednostki. Wiele pracy włożyli w budowę oraz remont garaży. Teraz chotomowscy strażacy pozyskali nowe urządzenie gaśniczo-tnące.

– Ochotnicza Straż Pożarna Chotomów jako jedna z nielicznych jednostek OSP w kraju, przy ścisłej współpracy z Wójtem Gminy Jabłonna Jarosławem Chodorskim, pozyskała nowoczesne urządzenia gaśniczo-tnące Cutting Extinguisher. Sprzęt został zainstalowany na pojeździe marki FORD – informuje Urząd Gminy Jabłonna.

CutLanca wprowadza nowoczesne podejście do gaszenia pożarów oparte na maksymalnym wykorzystaniu procesu przemiany mgły wodnej w parę. Zwiększa to zarówno skuteczność działań, ich szybkość, jak również zmniejsza duże straty po pożarowe wynikające z zalania pomieszczeń. Od niedawna strażacy mają możliwość prowadzenia akcji gaśniczych i ratunkowych na wyższych kondygnacjach. A to za sprawą specjalistycznego podnośnika koszowego o zasięgu ramienia 18m.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonna