Miał potwierdzić tożsamość kolegi. Okazało się, że sam jest poszukiwany

Mundurowi z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w trakcie patrolu postanowili wylegitymować 38-letniego mężczyznę. Ten jednak nie miał przy sobie dokumentów, ale oświadczył, że kilkadziesiąt metrów dalej mieszka jego znajomy, który może potwierdzić jego tożsamość. Policjanci udali się z nim pod wskazany adres, gdzie zastali jego znajomego. Obaj mężczyźni, po ustaleniu danych osobowych, zostali sprawdzeni w policyjnych rejestrach i okazało się, że są poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Legionowie. W mieszkaniu znaleziono również narkotyki.

Policjanci ustalili, że 38-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 30 dni, zaś jego 37-letniego kolegę sąd skazał na karę 132 dni aresztu. W związku z tym mężczyźni zostali zatrzymani.

Mundurowi podczas interwencji na szafce pokojowej zauważyli również torebkę z suszem roślinnym. Mając podejrzenie, iż są to narkotyki, przeszukali mieszkanie. Czynności mundurowych zakończyły się zabezpieczeniem blisko 30 gramów amfetaminy i 6 gramów marihuany.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi, zaś ujawnione środki odurzające zabezpieczono w policyjnym depozycie. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, 37-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Następnie obaj mężczyźni, w policyjnym konwoju, zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie odbędą zasadzone przez sąd kary pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo