Notowany za kradzieże złapany na gorącym uczynku

Paweł S. wpadł w ręce policjantów, kiedy w nocy przeskoczył przez ogrodzenie i zaczął uciekać. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do domu będącego w trakcie budowy na ul. Szkolnej w Jabłonnie. W przeszłości już był notowany w policyjnych kartotekach.

Z soboty na niedzielę o godz. 2.00 jabłonowscy policjanci podczas patrolu na ul. Szkolnej zauważyli mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie nowo budowanego domu. Kiedy ten spostrzegł radiowóz, zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został obezwładniony przez policjantów.

W plecaku 34-letniego Pawła S. mundurowi znaleźli wkrętarkę  akumulatorową oraz łom i nożyce do cięcia metalu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna prawdopodobnie wyważył okno tarasowe, a po dostaniu się do środka budynku ukradł narzędzie elektryczne warte przeszło 1000 zł.

KPP w Legionowie informuje, że Paweł S. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru 2 razy w tygodniu. W przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jabłonna Dla Mieszkańców