Nietrzeźwy spowodował kolizję kradzionym samochodem

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 33-latka, który pod wpływem alkoholu doprowadził do kolizji. Okazało się, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna, został skradziony dzień wcześniej z terenu Warszawy. 33-latek próbował uciec z miejsca zdarzenie, ale udaremnił mu to świadek całego zdarzenia. Mieszkaniec Warszawy już usłyszał zarzuty i teraz zajmie się nim sąd.

W sobotni wieczór mundurowi z Jabłonny zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Modlińskiej. Kierujący fiatem uderzył w poprzedzającego go peugeota, kiedy ten zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, ale już po chwili został ujęty przez świadka kolizji.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca, którym był 33-letni mieszkaniec Warszawy jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili również samochód, którym poruszał się mężczyzna, okazało się że jest kradziony. Kradzież samochodu miała miejsce ubiegłej nocy na terenie stolicy.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał szereg zarzutów dotyczących kradzieży pojazdu w warunkach recydywy, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji.

Teraz 33-latkiem zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona powiększona o połowę.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo