Areszt za przemoc wobec rodziców

Legionowscy mundurowi zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodzicami. Jak ustalili śledczy, dochodziło tam zarówno do przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu, a prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonymi są rodzice 35-latka. Jak wynikało z relacji zgłaszających, syn od kilku miesięcy znęcał się nad nimi zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wyzywał i obrażał rodziców, matce groził pozbawieniem życia.

Reakcja mundurowych była natychmiastowa, agresywny mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowani. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/B / KPP Legionowo