Nawałnica przeszła przez gminę Jabłonna

Powalone drzewa i w niektórych miejscach nieprzejezdne drogi to efekt nawałnicy, która w piątek około godziny 13.00 przeszła przez gm. Jabłonna. Strażacy z OSP Jabłonna i OSP Chotomów mieli pełne ręce roboty.

Według danych przedstawionych przez PSP Legionowo od wczoraj odnotowano ponad 100 wyjazdów do zdarzeń na terenie powiatu legionowskiego. Przeważająca większość z nich stanowiła interwencje do złamanych drzew i gałęzi. W związku z nawałnicą strażacy na naszym terenie interweniowali 10 razy.

W Jabłonnie podjęto 4 interwencje – do każdej z nich zadysponowano druhów z OSP Jabłonna. Pierwsza dotyczyła drzewa powalonego na ul. Modlińską. Na tej samej ulicy zgłoszono również, że wiatr zerwał baner i ten wisi nad chodnikiem. Strażacy pojawili się także dwukrotnie na ul. Piaskowej, gdzie drzewa znajdowały się na ogrodzeniach.

Na ul. Piusa w Chotomowie drzewo nie tylko zostało powalone na ogrodzenie, ale również doszło do zerwania linii energetycznych. Z kolei na ul. Pięknej w Chotomowie drzewo było pochylone na ogrodzenie. W pierwszym przypadku interweniowali strażacy z OSP Jabłonna, w drugim połączone siły OSP Jabłonna i OSP Chotomów.

W Dąbrowie Chotomowskiej doszło do pochylenia się drzewa nad ul. Kolejową, co zagrażało przejeżdżającym samochodom, jak również kolejne zostało powalone na drogę i zablokowało ruch na ul. Przyrodniczej. Dyspozytor oddelegował w oba miejsca OSP Chotomów.

Nawałnica nie oszczędziła również Skierd, gdzie wystąpił pożar drzewa spowodowany uderzeniem pioruna. Ponadto trzy powalone drzewa zablokowały jedną z bocznych dróg. W obu akcjach uczestniczyli strażacy z OSP Chotomów.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonna