W Pałacu kolejny koncert

Już w niedzielę, 19 czerwca w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Przed naszą publicznością wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Początek o godz. 13.00.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie ma już ponad 60-letnią historię. Szczyci się plejadą znakomitych absolwentów, artystów sławnych w Polsce i na świecie. Prowadzi bogatą działalność koncertową i współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi. Uczniowie Szkoły występują w Filharmonii Narodowej, w Sali Koncertowej UMFC, w Galerii Porczyńskich, Towarzystwie im. Fryderyka Chopina, na Zamku Królewskim, w Pałacyku Szustra (WTM) i wielu innych prestiżowych salach koncertowych.

Uczniowie Szkoły są laureatami najwyższych nagród na konkursach w Polsce i zagranicą, w tym m.in. Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań CEA. Szkoła organizuje Ogólnopolskie Konkursy Pianistyczne SZYMANOWSKI in MEMORIAM, Ogólnopolskie Konkursy Organowe im. M. Sawy i Konkursy „Miniatura skrzypcowa”. Na kursach mistrzowskich gościmy najwybitniejszych artystów wielu specjalności. Pedagodzy i uczniowie włączają się w liczne działania o zasięgu pozaszkolnym, skierowane do środowiska melomanów Warszawy, czego wybitnym przykładem był Żoliborski Festiwal NASZ CHOPIN 2010. Szkoła otwiera się na nowe formy aktywności, z naciskiem na współpracę z rodzicami i rozwój samorządności uczniów. Niezmiennie kultywując najlepsze muzyczne tradycje, Szkoła powołuje do życia nowe projekty, takie jak Szkolny Festiwal „Zarezonuj moją pasją”, organizowany z inspiracji rodziców, promujący różnorodne talenty i pasje uczniów.