Na stoisku można było kupić nie tylko warzywa

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz krajankę tytoniową. – Wyroby tytoniowe sprzedawał na legionowskim targowisku 59-letni mężczyzna. Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu, a mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej na jednym z bazarów w powiecie legionowskim. Z informacji wynikało, że papierosy z przemytu można kupić na stoisku z warzywami.

Policjanci podjęli obserwację targowiska. Już po chwili zauważyli mężczyznę, który na swoim stoisku oferuje do sprzedaży nie tylko warzywa, ale i papierosy. Podczas kontroli stoiska oraz pojazdu należącego 59-latka, funkcjonariusze ujawnili 1520 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 1,5 kilograma krajanki tytoniowej.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego został zatrzymany, zaś kontrabanda zabezpieczona w policyjnym depozycie. Teraz funkcjonariusze oszacują, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo