Chodniki i ścieżki rowerowe będą odśnieżane. Urząd Gminy wybrał wykonawcę

Urząd Gminy ogłosił dziś, że za zimowe utrzymanie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i dróg gruntowych odpowiedzialna będzie P.P.H.U. „Anetka” Aneta Cieślińska. Firma z Nowego Dworu Mazowieckiego za swoje usługi otrzyma wynagrodzenie w wysokości około 352 tys. zł. Na początku listopada wójt odrzucił ofertę konkurencyjnej firmy na kwotę około 100 tys. zł niższą, ponieważ uznał ją za… nieatrakcyjną finansowo.

W ostatnich tygodniach do Polski zawitała zima, która wpłynęła na coraz gorsze warunki na drogach. Mieszkańcy gm. Jabłonna szczególnie denerwują się na śliskie chodniki, o które nikt nie dba.

Jak okazało się, zmiana pogody zaskoczyła urzędników odpowiedzialnych za zimowe otrzymanie dróg gruntowych i chodników na terenie naszej gminy. W tym sezonie zimowym wójt planował przeznaczyć na zimowe utrzymanie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i dróg gruntowych jedynie 90 tys. zł. W kolejnych przetargach firmy proponowały zdecydowanie wyższe ceny za swoje usługi. Dopiero po fali negatywnych komentarzy ze strony mieszkańców, wójt postanowił nie unieważniać kolejnego przetargu i wybrał wykonawcę.

Urząd Gminy poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w czwartek, 23 grudnia. Przetarg wygrała firma P.P.H.U. „Anetka” Aneta Cieślińska z Nowego Dworu Mazowieckiego, która w zamian oczekuje wynagrodzenia w wysokości 352.152,36 zł. W postępowaniu wzięła udział jeszcze jedna firma – AG-Complex z Warszawy, która złożyła ofertę na kwotę 352.427,77 zł.

Odrzucono ofertę o blisko 100 tys. zł niższą

Przypomnijmy, że na początku listopada Urząd Gminy unieważnił przetarg, w którym firma Szulc Władysław „TIP-TOP” z Sierpca złożyła ofertę na kwotę 258.410,40 zł, czyli o blisko 100 tys. zł niższą niż ta, którą wybrano dzisiaj. Władze gminy unieważniły tamten przetarg, twierdząc wówczas, że kwota około 258 tys. zł jest zbyt wysoka.

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – napisano w uzasadnieniu o unieważnieniu przetargu sprzed półtora miesiąca.